راهنمای مجموعه نرم افزارهای یکتاوب

 


راهنمای آموزش و رفع اشکال | راه‌اندازی اولیه | راهنمای جامع برنامه | فهرست ابزارهای مدیریت | راهنمای الفبایی | مقالات متنوع

جستجو در راهنما | فهرست فایل ها | پرسش‌های متداول | تالار گفتگو | ارسال پیشنهادها و اشکالات | برگشت به پایگاه


راهنمای تنظیمات پرداخت های کاربران

 

معرفی

با توجه به مجموعه اقدامات کاربران در پایگاه امکان دارد هزینه خاصی برای آنها در نظر گرفته شود که بخواهند از طریق سایت مبلغی را پرداخت کنند یا پرداخت بانکی را اطلاع رسانی کنند.

برای این منظور باید بسته به نوع هزینه (ثبت نام کاربران، خرید کتاب یا کالا، هزینه بررسی یا چاپ مقاله، هزینه شرکت در سمینار و کارگاه یا استفاده از محل اقامت و ...) تنظیمات خاصی در پایگاه در بخش های مختلف انجام شود.

 

روش معمول به این شکل است که کاربر خدمات مورد نظر را انتخاب می کند و سپس به صفحه شخصی خود مراجعه می کند. سپس با کمک لینک صورتحساب وارد صورتحساب خود شده و وضعیت مالی خود را بررسی می کند. اگر کاربر به سایت بدهکار باشد لینک های پرداخت بر اساس تنظیمات مد نظر مدیر پایگاه در انتهای صورتحساب اضافه می شوند.

 

نکته بسیار مهم: تغییرات تنظیمات یا هزینه ها در حین کار می تواند مشکلات محاسبه ای برای صورتحساب های قبلی کاربران ایجاد کند. پس باید ابتدا تنظیمات را نهایی و آزمایش کنید و اگر مشکلی نبود اجازه ثبت نام و استفاده از امکانات پرداخت مربوطه را به کاربران بدهید.

 

پیوندهای مهم:
تنظیم نمایش گزینه های قابل انتخاب در صفحه شخصی
تنظیم نمایش گزینه های قابل انتخاب در صورتحساب

تنظیمات ثبت نام و تعریف انواع ثبت نام

تنظیم تنظیم صورتحساب و روش پرداخت و گزارش گیری از صورتحساب و پرداخت های یک کاربر یا همه کاربران

گزارش گیری از تراکنش‌های سیستم پرداخت اینترنتی

 

 

روش های کلی پرداخت عبارتند از:

1- ثبت اطلاعات فیش پرداختی در فرم ثبت پرداخت (پرداخت حضوری در بانک و سپس ثبت فیش در سایت)

2- پرداخت الکترونیک با استفاده از کارت های عضو شتاب (پرداخت الکترونیک از طریق سایت)

برای استفاده از روش های فوق ابتدا باید با کمک راهنمای زیر تنظیمات پرداخت را انجام دهید تا هزینه قابل پرداخت مشخص شود.


تنظیمات تنظیم صورتحساب و روش پرداخت

برای تنظیم موارد فعال در صفحه صورتحساب، تنظیمات شیوه های فعال پرداخت، تنظیمات فرم ثبت پرداخت و نیز گزارش گیری و تایید پرداخت ها می توانید تنظیم صورتحساب و روش پرداخت را تنظیم و استفاده کنید.

هزینه بررسی و چاپ مقالات و نیز حق الزحمه داوری نیز در همین بخش قابل تنظیم هستند.


تنظیمات صفحه شخصی

برای مشاهده لینک صورتحساب در صفحه شخصی کاربران (و نیز مشاهده آمار سایر خدمات استفاده شده و متون راهنما) می توانید صفحه شخصی کاربران را تنظیم کنید.


تنظیمات ثبت نام عمومی کاربران (مثلا برای همایش ها)

برای مشخص کردن هزینه ثبت نام هر کاربر بسته به انواع ثبت نام ایشان، می توانید از بخش تنظیمات ثبت نام و بخش انواع ثبت نام استفاده کنید. توجه داشته باشید که بهتر است تمام کادرهای هزینه ها را در این بخش با دقت تکمیل نمایید.


تنظیمات ثبت نام اعضا (مثلا برای انجمن های علمی)

برای اینکار می توانید هیچ تنظیم اضافی انجام نداده و همان تنظیمات انواع ثبت نام که در بالا توضیح داده شده را استفاده کنید. یا اینکه برای مشخص کردن هزینه عضویت هر کاربر بسته به انواع ثبت نام ایشان، از بخش تنظیمات عضویت در انجمن استفاده کنید. توجه داشته باشید که بهتر است تمام کادرهای هزینه ها را در این بخش با دقت تکمیل نمایید.

همچنین می توانید بعد از انجام تنظیمات لازم، از روش پیشرفته تر عضویت اعضا در سامانه پیشرفته عضوگیری استفاده کنید.

دقت کنید: بهتر است فقط یکی از روش های پرداخت هزینه عضویت را فعال کنید تا تداخل و اشتباهی پیش نیاید.

 

تنظیمات تاریخ

اگر از سایت برای مدیریت همایش علمی استفاده می کنید، باید تاریخ های مهم همایش را در بخش تنظیمات تاریخ بررسی و تنظیم نمایید.


تنظیمات هزینه های مربوط به برنامه های جانبی همایش

در هنگام تعریف کارگاه ها و سمینارهای جانبی، اقامتگاه ها، تورها و ... می توانید برای هر رکورد هزینه مربوطه را وارد کنید تا با انتخاب کاربران خودکار به صورتحساب ایشان اضافه شود.


فروش مقالات و مجلات

برای فروش برخط مقالات می توانید از سامانه بخش فروش برخط مقالات استفاده کنید. البته می توانید مقالات را به صورت مجموعه های منتشر شده (نسخه های نشریه) نیز دسترسی بدهید که در هنگام تعریف یا ویرایش نسخه های نشریه قابل تنظیم است.

 

روش دقیق کار برای فروش مقالات نشریه به صورت زیر است:

1- ابتدا باید سامانه فروش برخط مقالات را تنظیم کنید و مقالات مورد نظر برای فروش (مقالات منتشر شده) و نیز هزینه فروش هر مقاله را مشخص کنید.

2- اگر قرار است نسخه نشریه را به صورت کامل (نه به صورت مقاله مقاله) هم بفروشید، به بخش تنظیمات اشتراک نشریه مراجعه کنید و هزینه هر شماره را مشخص کنید.

 

3- مقالاتی که قرار است فروخته شوند باید از دسترس عمومی خارج شوند. برای این منظور دو کار باید انجام دهید:

الف- در بخش مدیریت نسخه های نشریه، نسخه های مورد نظر را ویرایش کرده و دسترسی به مقالات را به کاربران مجاز نشریه محدود کنید (دسترسی به متن کامل)

ب- در بخش تنظیمات ویژه نشریه گزینه زیر را غیر فعال کنید تا نشانی مستقیم فایل های مقالات در سورس صفحه درج نشود:

نمایش نشانی مستقیم فایل PDF مقالات منتشر شده برای Google Scholar

 

4- به عنوان یک کاربر سعی کنید مقاله را از بخش آرشیو نشریه دانلود کنید. با پیام دسترسی غیر مجاز و پرداخت هزینه مواجه خواهید شد که می توانید پرداخت را انجام دهید تا بتوانید مقاله را دریافت کنید. (کاربران به صفحه فروش مقالات ارجاع خواهند شد)

 

5- اگر می خواهید خودتان یا شخص دیگری (یا فردی که هزینه اشتراک را پرداخت کرده است) به نسخه های نشریه دسترسی داشته باشد نام کاربری افراد مورد نظر را در بخش کاربران مجاز نشریه اضافه کنید.

 

روش کار برای همایش ها ساده تر است. چون همایش ها نسخه نشریه ندارند تنظیمی در این بخش لازم نیست. فقط باید مقالات پذیرفته شده را به صورت عمومی قابل مشاهده کنند و سپس تنظیم لازم برای فروش را از طریق سامانه فروش مقالات انجام دهند.


دریافت هزینه بررسی یا چاپ مقالات

برای دریافت هزینه از ارسال کننده مقاله برای بررسی یا چاپ مقاله می توانید تنظیمات لازم را در بخش تنظیم صورتحساب و روش پرداخت انجام دهید.


فروش کتاب و کالا

برای فروش کتاب و کالا می توانید اقلام مورد نظر را در بخش های مربوطه (گنجینه کتاب یا فروشگاه کتاب) وارد نمایید.


سایر خدمات

برای فروش خدمات خاص برای هر کاربر می توانید از طریق گزارش گیری و تایید پرداخت ها و بخش "ثبت، درخواست، تایید یا جزییات پرداخت بانکی یکی از کاربران" اقدام کنید و یک درخواست کاربر برای هر کاربر مورد نظر ارسال کنید.

 

گزارش گیری از پرداخت ها

برای بررسی وضعیت پرداخت ها می توانید از روش های مختلف بخش گزارش گیری و تایید پرداخت ها استفاده کنید.

 

راهنمای مرتبط: راهنمای پرداخت الکترونیک


[ برای مطالعه راهنمای گام به گام و متنی تنظیمات پرداخت الکترونیک برای کاربران اینجا را کلیک کنید ]


 

 

 

Email : yektaweb (AT) gmail.com

 

Academic Web Tools - Yektaweb Collection - مجموعه مدیریت یکپارچه پایگاه‌های اینترنتی