راهنمای مجموعه نرم افزارهای یکتاوب

 


راهنمای آموزش و رفع اشکال | راه‌اندازی اولیه | راهنمای جامع برنامه | فهرست ابزارهای مدیریت | راهنمای الفبایی | مقالات متنوع

جستجو در راهنما | فهرست فایل ها | پرسش‌های متداول | تالار گفتگو | ارسال پیشنهادها و اشکالات | برگشت به پایگاه


 

راهنمای تنظیمات مربوط به کاربران

 

 

کاربران برنامه یا کاربران ثبت شده به همه‌ی کسانی گفته می‌شود که فرم ثبت نام را پر کرده‌اند. به یاد داشته باشید که همه‌ی مدیران مدیران پایگاه (مدیر ارشد ، مدیر اصلی، مدیر زیر بخش، مدیر صفحه، داور ) در یکتاوب یک کاربر به شمار می‌آیند. با این تفاوت که این نوع کاربران دسترسی‌هایی برای ورود به بخش‌های خاصی از برنامه دارند. بنابراین اگر به عنوان مثال می‌خواهید یک مدیر صفحه به برنامه معرفی کنید، نخست باید آن شخص را از بخش مدیریت کاربران عضو کنید و سپس از بخش معرفی مدیران صفحات، دسترسی مورد نظر را برای مدیریت صفحات برای وی ایجاد کنید.

 

مدیریت کاربران

فهرست همه‌ی کاربران برنامه را در این صفحه ببینید. در این‌جا می‌توانید برای یافتن کاربر مورد نظر به جست‌وجو بپردازید یا فهرست کاربران را بر پایه‌ی نوع عضویت دریافت کنید. اگر می‌خواهید فهرست کاربران را به صورت یک گزارش داشته باشید، دکمه‌ی "گزارشگیری از کاربران" را بزنید.

 


تنظیم دسترسی کاربران
بخش تنظیم دسترسی کاربران، برای فراهم آوردن امکان مدیریت جمعی دسترسی‌های کاربران، حذف جمعی کاربران و نیز اطلاع‌رسانی نوع دسترسی و نام کاربری و گذرواژه به آن‌ها طراحی شده است. برای کار با این بخش راهنمای پایین همان صفحه را بخوانید و سپس به تنظیم دسترسی‌های کاربران بپردازید.

هشدار:

بخش تنظیم دسترسی کاربران تنها در موارد خاص و برای مشاهده یا تغییر دسترسی شمار بسیاری از کاربران طراحی شده است. بهتر است برای معرفی کاربران از بخش‌های دیگر کمک بگیرید:

معرفی مدیر صفحه : مدیریت صفحات و مطالب> معرفی مدیران صفحات

معرفی مدیران زیربخش‌ها : تنظیمات زیربخش‌ها‌> مدیران زیر‌بخش‌ها

معرفی داوران : داوری الکترونیک> معرفى داوران به برنامه

معرفی دبیران علمی : داوری الکترونیک> معرفی دبیران علمی به برنامه

معرفی مدیران نظام اطلاعاتی : نظام مدیریت اطلاعاتی> مدیران نظام اطلاعاتى

 

 

گروه‌های کاربران
بخش گروه‌های کاربران، برای دسته‌بندی کاربران در گروه‌های ویژه طراحی شده است. پس از دسته‌بندی کاربران، امکان دسترسی دادن به هر گروه برای مشاهده‌ی صفحات مورد نظر در پایگاه وجود دارد. بنابراین، صفحات گزینش شده از دسترس همگان خارج خواهند شد و تنها اعضای گروه‌های مجاز می‌توانند آن‌ها را ببینند.

 


تنظیمات ثبت نام

مدیر پایگاه در بخش تنظیمات ثبت‌نام می‌تواند ویژگی‌های فرم ثبت‌نام کاربران را مشخص کند. در این‌جا می‌توان گزینه‌هایی را به فرم افزود یا حذف کرد. همچنین، می‌توان برخی گزینه‌ها را اجباری یا اختیاری کرد. در صورت اجباری کردن، گزینه‌ی مربوطه در فرم ثبت‌نام با ستاره‌ی قرمز مشخص خواهد شد.

 


تنظیمات صفحه‌ی شخصی

صفحه‌ی شخصی کاربران فضایی برای دیدن مشخصات هر کاربر و امکانات استفاده شده توسط وی (به ویژه در هنگام استفاده از بخش مدیریت همایش) است. در بخش تنظیمات صفحه‌ی شخصی می‌توان امکانات صفحه‌‌ی شخصی کاربران را تعیین کرد.

 

تنظیم صورتحساب و روش پرداخت

تنظیم صورتحساب و روش پرداخت برای ثبت وضعیت مالی کاربران (دریافت و پرداخت و صورت‌حساب مالی) طراحی شده است. از این صفحه می‌توان به فرم اعلام پرداخت هزینه توسط کاربران نیز دسترسی یافت. از فهرست پرداخت‌ها می‌توان گزارش‌گیری کرد.

 

روش ثبت نام چند گروه با اطلاعات مختلف:

روش کار این است که شما ویژگی های مشترک را در فرم ثبت نام دریافت کنید و از آنها بخواهید یکی از انواع ثبت نام را انتخاب کنند که تا اینجا هزینه ها تفکیک می شوند.
سپس اطلاعات تفکیکی که لازم دارید را در فرم های سفارشی دریافت کنید.
در هنگام ساخت انواع ثبت نام امکان تعیین هزینه و نیز متن ظاهر شده برای هر گروه به صورت مجزا وجود دارد که در این متن می توانید لینک فرم تکمیلی برای هر گروه را قرار دهید.

 

 

Email : yektaweb (AT) gmail.com

 

Academic Web Tools - Yektaweb Collection - مجموعه مدیریت یکپارچه پایگاه‌های اینترنتی